AhiskaLi FORUM

Объявление

Последние темы Форума

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.

Вы здесь » AhiskaLi FORUM » Haberler » USA Turklerinden Haberler

USA Turklerinden Haberler

Сообщений 21 страница 40 из 46

21

Dobro pojaLovat delikanlikiz  ;)

0

22

da sposibo nadeus uznali?

0

23

ooo rafet el roman priejaet????che pravda,,,,?? wow oche klassno a mojno ya toje k va tuda v atlantu priedu ??? ;)

0

24

Edinstvennoe 4to ya imel eto novost' pro Rafeta , o ego priezde, no SKORPIONKA menya operedila....nu ok  :thank_you: [b]

0

25

Мир стремительно меняется -меняемся и мы давайте меняться в лучшую сторону.В конечном итоге это выгодно для нас и нашего Великого .измученного народа

0

26

У нас в Азербайджане наш народ занят в основном(90%)-сельским хозяйством т. е.сажает огород.некоторые сажают сады.некоторые заняты животноводством и мизер заняты в бюджетной сфере.Иншалла в недалеком будушем я бы хотел видеть наших(особенно молодежь)во всех сферах труда(иш адамлари.бизнесмены.врачи квалифицированные.учителя.юристы.ученые. и т д)я думаю пора ломать стереотипы т е -огород-это не наш предел

0

27

Меня очень радует новость что даже в Америке наши стараются учиться и получать нужные профессии-молодцы жамаат так держать

0

28

Самый большой враг человека-это лень(аринмаи атин канара)-так что не поддавайтесь ей и успех обеспечен!

0

29

Nadeyus' vsyo bol'sheye kolichestvo nashikh lyudey stanet udelyat' vnimaniye voprosam obrazovaniya svoikh detey.
Tem, u kogo est' malen'kiye deti ya sovetuyu sleduyushee: dazhe esli vi ne lyubite chitat' knigi i gazety, khotya bi radi vashikh detey, 1 raz v den', i papa i mama, voz,mite v ruki knizhku ili gazetu i sdelayte vid , chto vi chitayete. Dazhe 15 minut takogo uprazhneniya v den' privlekut vashikh detey k polucheniyu znaniy. Ved' nikomu drugomu vashi deti ne budut podrazhat' v povedeniyi, kak vam. 

I eshyo: ne razgovarivayte gromko pri detyakh. (tem bolee ne spor'te pri nikh). Izderganniye i nervniye deti obichno otstayut v razvitiyi ot normal'nikh detey.

Ya rad chto v Amerike sredi turkov voprosi obrazovaniya vikhodyat na pervoe mesto.

0

30

DeLikanLi написал(а):

slyshai a na fotke vet ZAKIR bivshiy sosed moy:)

0

31

carbastubani17
verno :) a moy dvoyurdniy bratishka :))

0

32

Selam Aleykum kardeshlerim. Daha once yazmaya chalishtim, bir turlu yazim chikmiyordu, gene bir deniyem dedim. Kader bizim milleti degishik devletlere atti, shimdide Amerikadyiz. Bir Ahiskali olarak kendi chapimda dagilmish halkimizi bir araya toplamak istiyorum. Ben Californiada, San Francisco, Oakland'ta yashiyorum. Daha yakinda  bizde toplanti yaptik, bir dernek acmak ichin. Toplantida Arizonadan onderlerimiz gelmishti, Kentukkydan ve San Diego , Ca activistler geldiler ve birde insan haklari savunucusi(pravozashitnik) bizim tarihimizle ilgili Amerikada kitap chikardan degerli arkadashimiz Steeve Swerdlov ishtirak etti. Toplantida gechen konular: Gurcustanin ahiskaliler ichin chikartan kanunun bizlerin istegimizi karshilamaduguni konushtuh, ve artik bir dernek acmak zamani geldiyini dushunyoruz. Tabiki bu dernegin achilmasi ichin kalbinde Vatan sevgisi, millet sevgis eksik olmiyan baci kardashlarimiza ihtiyacimiz var ve desteklerinizi bekliyoruz. Shimdilik birde burda ben demek istiyorumki burasi ey, orasi ey diyemeyiz, bizim Vatanimiz degil. sadece yer degishtirirken dikkatininzi chekecek olan sheyleri anlatmak istioyorum. Birincisi economik ve social yardimlari guchlu olan state, genchlerimizi okumasi ichin collegler hava shartlari guzel olan, ish sahalari chok olan, yerleri arashtirmanizi tavsiye derim.
Nedavno bilo sobraniye v Californii, gde sobralis' activisti. Raz sud'ba nas zakinula v U.S.A nuzhno delat' chto to chtob sobrat' v  edino nash narod. Pri vibore mesta zhitel'stva smotrite na economicheskii silniy state, horoshiye priprodniye usloviya, gde silnaya socialnaya pomosh' i gde mnogo collegey chtob uchilas' nasha molodej. S uvajeniem Ahiskali Cihangir.

0

33

Zdes original soobsheniya

http://www.ahiskalilar.org/portal/modul … &t=214

Odin neizvestniy " umnik "Napisal eto v Ahiskalilar.org

TYANЮAN BEY GЬLLE GЦRЬЮMESINDE AHISKALILARIN DURUMUNUN ЗOK IYI OLDUРUNU GЦSTERMEK ЭЗЭN , AMERIKANIN SЭMGESЭ OLAN ЦZGЬRLЬK ANITINI HEDЭYE EDЭOR. SANKЭ AHISKALILAR AMERЭKAYA GЭTTЭKTEN SONRA REFAHA ERDЭ VE BЬTЬN PROBLEMLERЭ BЭTTЭ . AHISKALILARIN AMERЭKADA KUM GIBI SERPЭLDЭРЭNЭ, AKRABALARIN FARKLI EYALETLERE YERLEЮTЭRЭLDЭРЭNЭ VE EN AРIR ЭЮLERDE EN AZ PARAYLA ЗALIЮTIRILDIРINI SЦYLEMЭYOR. BЭLЭNЗLЭ OLARAK ASЭMЭLE EDЭLMEK ЭSTENDЭРЭNЭ, ANLATMIYOR GЬLE. ЬSTELЭK AMERЭKALILARIM MЭLLЭ GЭYSЭSЭNЭ GЭYЭP SЭONЭZMЭN VE AMERЭKAN SЦMЬRGECЭРЭLЭРЭN SЭMGESЭ OLAN ЦZGЬRLЬK ANITINI HEDЭYE EDЭYOR. VE BU ЭNSAN AHISKALILARIN AMERЭKADAKЭ LЭDERЭ ЭLAN EDЭLЭYOR . NE YAZIK BENЭM HALKIM NE HALLERE DЬЮTЬ. BU ADAMI KЭM LЭDER SEЗMЭЮ, KЭM HALKI AMERЭKAYA GЦNDERMEK ЭЗЭN ONU GЦRVLENDЭRMЭЮ ?????? AMERЭKAMI RUSYAMI YOKSA ERMENЭLER MЭ?
KENDЭSЭNЭN TUZU KURU BELKЭ , AMA HALK NE ACILAR ЗEKЭYOR NE ZORLUKLAR YAЮIYOR. TЬRK DELEGESЭNЭN DE ZATEN UMRUNDA DEYЭL ONLAR BЭZЭMLE GURUR DUYUYOR YA BЭZE YETER ZATEN 20 SENEDЭR BЭZЭ KANDIRIYORLAR ЦNCE ЦZAL SONRA DEMЭREL SEZERЭN ZATEN SESЭ BЭLE ЗIKMADI ЮЭMDЭDE GЬL. NE MUTLU BЭZE ONLAR BЭZЭMLE GURUR DUYUYOR BU BЭZE YETER AЗ KALSAKTA ЦKSUZ KALSAKTA , UРRUNA CANIMIZI VERDЭРЭMЭZ TЬRKЭYE BЭZЭMLE ЭLGЭLENMESEDE.
BЭZЭM PROBLEMLERЭMЭZЭ ЗOZMEK YERЭNE HEDЭYELERЭ KABUL EDЭP BЭZЭ NAKADAR SEVDЭKLERЭNЭ ANLATIYORLAR.
TYANЮAN BEY BELKЭDE HAKLIN AMERЭKAYA GЦNDERЭLMESЭNDE LЭDERLЭK ETMEKLE ЗOK ЭYЭ BЭR YAPTIРINI ZANEDЭYOR, HALKIN BELKЭDE BAЮKA ЗARESЭ YOKTU AMA BAЮKA YOLARDA VARIDI, TЬRKЭYEYE DE GЦNDEREЭLEBЭLЭRDЭLER ЭSTENSEYDЭ.

Добавлено (17/01/08, 00:38)
---------------------------------------------
A ya NApisal Sledusheye Proshu Vas Sudit kto prav a kto net.

Vallahi Bu yaziyi yazanardan utaniniyorum. Nekadar "akilli" Gahill olduguzu anliyormusuz siz ya???

1.Amerikaya gelen Ahiskalilar Bashka Azinklara gora chok daha iy koshular ichinda yashiyorlar . Ve Bir kach Tembel harich , heppisi da chok razi kaliyorlar.

2.Ahiskalilarin Amerikada olmasindan Ahiska Turk Millatina bin kat daha chok faydasi degiyor,degcek ve degecak ta. Dunya Ahiska Turkleri konushuyor.Vatan konusunda, Amerikadaki Ahiskalilar, unutmiyor. Amerikada Ahiskalilarin chocuklari in iy okullarda bedeva ve burslu okuma imkanlarina sahip.Bu okullari bitirdikten sora Halkimiza bin, yuz bin kat daha chok faydallari degecek.Bashka univerciteleri bitrenlala Amerikada Univecite bitirenler arasin da buyuk fark var.Zaten dunya is marketlerida bunu gosteriyor.

3. Amerikaya gelen ahiskalilarin ne zulumlerdan kurtuldugunu biliyormusunuz? En azindan 12.000 ahiskali rahata dushtu. Amerikada yer Degishtirmak yasak degil aksina tashin mak chok kolay ve ucuz. Istiyannlarin bir araya gelmaye hich bir engel yoktur.Zaten Millatin chogu oyla yapiyordur .

4.Acaba 1993 Turkiya Erleshen Turklerin Durumlari Amerikadaakilaerden chok iy yoksa tam tersina daha kotumu?? Insallarin chogu halen oturma izni allamiyor. Yalnishim varsa duzletin.

5. Sayin Tiyansan beyin Giyimina Gelinca. Bu konudada Sizin Nekadar gahil olduguzu yina bir kes gostariyorsunuz. Onun giydigi elbisa tum dunyanin is ve siyaset dunyasindan olan insanlarin giydigi bi kiyafet , hich bir sizin soyladiklerizde simgelemoyor.Daha fazla, Tiyansan beyin yaptiklarinida buguna kadar yapanlar az oldu.O tum kisitli imkanlara regmen Ahiskalilarin hayrina calishmaktan osanmiyor ve tum gerekli faliyatleri ,henuz sadeca kendi oturdugu Lancaster adli sheherindan destek alarak, yapmaya devam ediyor .Gun gettikca da tum Vilaytlerda destgi artiyor ve millat Ona gundan guna daha chok destek Veriyor.

Benim gordugum kadariyla sizin kisi sadeca gahilik ve chekemamizlik.
Eger o kadar kendinizi 'Akili" saniyorsaniz ve onda gelenleri kiniyorsaniz , chikin o zaman one ve yapin bahem besheylar. Ekranin onunda oturup elistirmaya heppimiz ustayiz.

Son olarak eger biz Ahiskali Turkler olark birlesmesek ve boyla dedikodular yapsak, bazi seylera katilmaya tahamul gostermsak (Bir insan herkesichun iy olamaz) onda gelennlen Tiyansa beya ve ya sayin Dr .Rustam Mursalogluna gereksa Yunus Zeyrek hocamiz ve nicha boyla onde gelen aktif insanlara destek vermesek bizin sonumuz "VAY" kardeshler.

Добавлено (17/01/08, 00:44)
---------------------------------------------

Original burdadur http://www.ahiskalilar.org/portal/modul … &t=214

0

34

Мои родные Ахискинцы где бы Вы не были будьте солидарны(помогайте Нашим---советом. участием в решении проблем.морально.материально)поверьте не пропадет Ваша -Наша-помощь безвозмездно.Вы будете рады-и еще одному стало лучше

0

35

Что может так сильно радовать человека-как  благополучие нашего народа-только благополучие-ведь Мы этого достойны

0

36

Старайтесь зарабатывать на жизнь -умом-а не -руками

0

37

ismailmamedov написал(а):

Старайтесь зарабатывать на жизнь -умом-а не -руками

0

38

HOROSHIYE NOVOSTI>

0

39

AciHayat. Vi napisali  Zagolovok " Khoroshiye novost". A gde novosti to?

0

40

Selam Kardeshler! Sizler ichin guzel bir haberim var. Gechen gun Turkiye devleti Los Angeles bash konsul yardimcisiyle yarim sahatlik benim bir konushmam oldu. Konushmada gechen konular, ben bir Ahiskali olarak hic bir zaman surgunler gormemize ragmen Turklugumuzda vazgechmedigimizi annatim, amma gunden gune halkimizin bazi kesimlerinde Turkiyeye guveni azaldigini kendilerine bildirdim. Bu devletimizin prestijini duzeltmemiz  beraber calishmamiz lazim dedim, buyuk elchimize, Turk devletinin bu kurbette yanimizda gormek istiyoruz diye soyledim. Elchi yardimcisina burdaki hayatimizdaki guncel problerimizi kisaca bildirdim. Elchi yardimcisindan Ahiskayle ilgili son haberlerimizi duymak istedim. Turkiye devleti bakanlarinin Ahiska konusunda yakindan ilgilendiklerini bana anlatti ve her zaman bizim yanimizda olachaklarini bildirdiler. Butun gechen konularini buyuk elchiye bizzat anlatacaklarina soz verdiler, ve gelecekte programli shekilde bizimle ilgileneceklerine soz verdiler. Ben bir Ahiskali Turk olarak elchi yardimchisina bildirmishimiki  bizler ne Ana Vatan Ahiska'dan vaz gechiyoruz nede Turkiye devletimizden. Konushmadan  heppimiz memnun kaldik. Saygilarimla, Cihangir Cabiroglu, Adigon.

Отредактировано Hedef1 (2008-06-21 07:11:58)

+1

Вы здесь » AhiskaLi FORUM » Haberler » USA Turklerinden Haberler

Создать форум. Создать магазин